Make your own free website on Tripod.com
HARI ANUGERAH KECEMERLANGAN SMKTAT
1999

Tarikh : 24 Julai 1999
Jam : 8.30 Pagi
Tempat : Dewan SMKTAT
Perasmian oleh :
Tuan Haji Mohd.Husin Bin Mohd. Shariff
(Pegawai pendidikan Daerah Utara/Tengah Seberang Perai)



PENERIMA ANUGERAH
KECEMERLANGAN AKADEMIK
1999

PERALIHAN
 

TERBAIK DALAM TINGKATAN
1.Chew Wei Chun

                                                           2. Kee Hai Keong
                                                           3. Ong Kah Kheng

TERBAIK DALAM MATA PELAJARAN
  Bahasa Melayu - Chew Wei Chun
Bahasa Inggeris - Kee Hai Keon
  Pendidikan Seni - Ong Kah Kheng
              Amalan Bahasa Malaysia - Chew Wei Chu

                                                Bahasa Cina - Goik Tai Ting

TINGKATAN 1

TERBAIK DALAM TINGKATAN
 1.Iskandar Farhim Bin Jamaludin

                                                 2. Yap Wei Wern
                                                 3. Nursyazana Binti Bahari

TERBAIK DALAM MATA PELAJARAN

Bahasa Melayu - Nursyazana Binti Bahari
Pendidikan Islam - Nursyazana Binti Bahari
Bahasa Inggeris - Iskandar Farhim Bin Jamaludin
Sains - Iskandar Farhim Bin Jamaludin
Sejarah - Iskandar Farhim Bin Jamaludin
Geografi - Iskandar Farhim Bin Jamaludin
Pendidikan Seni - Iskandar Farhim Bin Jamaludin
Matematik - Yap Wei Wern
Pendidikan Moral - Indhira a/p Ramanaidu
Kemahiran Hidup 1 - Yap Wei Wern
Kemahiran Hidup 2 - Noordiana Binti Abdul Majid
Bahasa Cina - Loh Guat Fong
TINGKATAN 2

TERBAIK DALAM TINGKATAN
1.Pauline See Jiasue

                                                        2. Christina Malini a/p Christopher
                                                        3. Ummu Huwaina Binti Zainal Alam
                                                        4. Darlina Binti Darus

TERBAIK DALAM MATA PELAJARAN

Bahasa Melayu - Karthini Binti Yusof
Bahasa Inggeris - Pauline See Jiasue
Kemahiran Hidup - Pauline See Jiasue
Matematik - Khor Chooi Kim
Sains - Christina Malini a/p Christopher
Sejarah - Ummu Huwaina Binti Zainal Alam
Pendidikan Islam - Nor Derwina Binti Daud
Pendidikan Moral - Patrick Jason a/l Catardas
                                 Murallij Ethiappan
Geografi - Mohd Khuzairi Bin Mohd Nor
Pendidikan Seni - Suraya Binti Mohd Kassim
                              Siti Hajar Binti Amin
Bahasa Cina - Lim Siew Hoon

        TINGKATAN 3

TERBAIK DALAM TINGKATAN
1. Grace Ann Yap Su Mei
                                                    2. Prathaban a/l Thivaharan
                                                    3. Mohd Fyzal Bin Baharudin

TERBAIK DALAM MATA PELAJARAN

Bahasa Melayu - Grace Ann Yap Su Mei
Bahasa Inggeris - Grace Ann Yap Su Mei
Matematik - Grace Ann Yap Su Mei
Sains - Grace Ann Yap Su Mei
Kemahiran Hidup - Grace Ann Yap Su Mei
Geografi - Grace Ann Yap Su Mei
Sejarah - Mohd Fyzal Bin Baharudin
Prathaban a/l Thivaharan
Pendidikan Islam - Mohd Fyzal Bin Baharudin
Noor Hayati Binti Idros
Pendidikan Moral - Chua Pei Khim
Pendidikan Seni - Choo Bee Ching
Bahasa Cina - Chin Gaik Ling
TINGKATAN 4
 

TERBAIK DALAM TINGKATAN

ALIRAN SAINS /TEKNOLOGI       ALIRAN KEMANUSIAAN/TEKNOLOGI

            1. Aneetha a/p Subramaniam                 Samiah Binti Samin
            2. Thameiyanthi a/p Damoderam          Yap Man Kit
            3. Muhaini Binti Mahmud                     C’hng Nai Hean

TERBAIK DALAM MATA PELAJARAN

Bahasa Melayu - Muhaini Binti Mahmud
Sejarah - Muhaini Binti Mahmud
Bahasa Inggeris - Thameiyanthi a/p Damoderam
Pendidikan Moral - Thameiyanthi a/p Damoderam
Matematik - Aneetha a/p Subramaniam
Kimia - Aneetha a/p Subramaniam
Matematik Tambahan - Aneetha a/p Subramaniam
Pendidikan Islam - Zuhailah Binti Zulkapli
Fizik - Parimala Nair a/p Gopalan Nair
Biologi - Nadzirah Binti Ramly
Sains - Yap Man Kit
Prinsip Akaun - Yap Man Kit
Ekonomi Asas - Yap Man Kit
Geografi - Yap Man Kit
Perdagangan - Suraini Binti Abu Kassim
Sains Pertanian - Mohd Abd.Razak Bin Ismail
Pendidikan Seni - Cheng Al-Rik
Ekonomi Rumah Tangga - Norrizan Binti Md Saad
Bahasa Cina - Tan Sau Loon

        TINGKATAN 5

TERBAIK DALAM TINGKATAN

ALIRAN SAINS /TEKNOLOGI        ALIRAN KEMANUSIAAN/TEKNOLOGI

            1. Nor Izyani Binti Bahari                                         Lee Siew yen
            2. Ratzuraini Binti Mohd Rahim                                Roshanishah Binti Abdul Rahman
            3. Vincent Chin                                                       Fariza Binti Abdul Kadir

TERBAIK DALAM MATA PELAJARAN

Bahasa Melayu - Rozhanishah Binti Abdul Rahman
Bahasa Inggeris - Vincent Chin
Magiendran a/l Rajasingam
Matematik - Nor Izyani Binti Bahari
Kimia - Nor Izyani Binti Bahari
Fizik - Nor Izyani Binti Bahari
Pendidikan Islam - Nor Izyani Binti Bahari
Biologi - Nor Izyani Binti Bahari
Sejarah - Nor Izyani Binti Bahari
Prinsip Akaun - Nor Izyani Binti Bahari
Sains - Lee Siew Yen
Bahasa Cina - Lee Siew Yen
Ekonomi Asas - Lee Siew Yen
Matematik Tambahan - Tan Chin Hooi                                        Pendidikan Moral - Uma Dewi a/p Ramasamy                                        Pendidikan Seni - Siti Sara Binti Bakar


TINGKATAN 6

TERBAIK DALAM TINGKATAN
1.Lee Boon Hooi
 2.Ang Hooi Hoon
 3.Ong Ying Hoon

TERBAIK DALAM MATA PELAJARAN

        Pengajian Am - Lee Boon Hooi
        Fizik - Lee Boon Hooi
        Biologi - Lee Boon Hooi
        Matematik T - Ang Hooi Hoon
        Kimia - Ang Hooi Hoon

PENERIMA SIJIL PENGHARGAAN
KECEMERLANGAN KOKURIKULUM


BIL
PERSATUAN/KELAB/PASUKAN
NAMA PELAJAR
1
Persatuan Bahasa Melayu Mohd Rizal Bin Abd Razak
2
Persatuan Bahasa Inggeris Aneetha a/p Subramaniam
3
Persatuan Matematik Choo Seow Fern
4
Persatuan Sains & Teknologi Grace Ann Yap Su Mei
5
Persatuan Agama Islam M.Razali Firdaus Bin Ab.Rashid
6
Persatuan Geografi Lim Khai Sean
7
Persatuan Sejarah Tengku Nurdiyana Binti T.Rahim
8
Persatuan Perdagangan & Keusahawanan Liam Kean Keong
9
Persatuan Tingkatan Enam Ng Choo Hong
10
Persatuan Bahasa Cina Ta Sau Loon
11
Kelab Pendidikan Seni Khoo Bee Chen
12
Kelab Pengguna Mohd Aidil Azali Bin Zainal Abidin
13
Kelab Pelancongan Mohd Abdul Razak Bin Ismail
14
Kelab Kemahiran Hidup Hasni Binti Abdul Halil
15
Kelab Sains Pertanian Mohd Hairi Bin Ramli
16
Pasukan Kompang Shamsul Azli Bin M.Ishak
17
PBSM Chin Siew Teng
18
Pandu Puteri Parveen Jit Kaur
19
Tae Kwon-Do Mohd Naszrien Bin Mohd Nasir
20
Puteri Islam Hafizah Binti Abdul Halim
21
Pengakap Mohd Nazri Bin Bokhari
22
Kadet Bomba Siti Qistina Binti Osman
23
Kadet Remaja Sekolah Wong Yung Koon
24
PKBM (Udara) Mohammad Hafiz Bin Hamza
25
Silat Olahraga Mohd Fazrol Hakimi Bin Md Radzi
26
Badminton Lee Yong Hwa
27
Bola Sepak Ahmad Zaki Bin Baharudin
28
Bola Tampar Chin Ah Siew
29
Bola Jaring Farehah Binti Md Saad
30
Hoki Mahzuin Binti Ahmad

Azlinawati Binti Muzamil


ANUGERAH KHAS
 

ANUGERAH PELAJAR CEMERLANG PMR 1998

Athavan a/l Jeyapan (7A)
Grace Ann Yap Su Mei (7A)
Mohd Fyzal Bin Baharudin (7A,1B)
Nasrul Azli Bin Ahmad (7A,1B)
Prathaban a/l Thivaharan (7A)
Sazrie Bin Zamri (7A,1B)
 

ANUGERAH PELAJAR CEMERLANG SPM 1998

Nor Izyani Binti bahari (Agg: 6)
Lee Siew Yen (Agg:8)
Ratzuraini Binti Mohamed Rahim (Agg:11)

ANUGERAH PENGHARGAAN KETUA PENGAWAS SEKOLAH

(Khaw Hock Soon)

ANUGERAH PENGHARGAAN PENOLONG KETUA PENGAWAS SEKOLAH

(Mohd Nazrien Bin Mohd Nasir)
(Nor Izlyza Binti Mohd Izham)

ANUGERAH PENGAWAS PUSAT SUMBER SEKOLAH TERBAIK

(Muhammad Naeim Bin Ishak)

ANUGERAH PENGAWAS KOPERASI SEKOLAH TERBAIK

(Awey Yen Ting)

ANUGERAH INSENTIF KOKURIKULUM

  1. Intan Nazera Binti Jasni – Mewakili Negeri Pulau Pinang ke Pertandingan Hoki MSSM (pasukan perempuan bawah 18 tahun).
  1. Peng Jia Ping – Mewakili Negeri Pulau Pinang ke Pertandingan Ping Pong MSSM (pasukan bawah 15 tahun).
  1. Goh Teong Soo – Mewakili Negeri Pulau Pinang ke Pertandingan Sofbol Peringkat Kebangsaan (pasukan bawah 21 tahun).
  1. Mohd Khaire Bin Mohd Yusof – Memenangi hadiah ke-2 dalam pertandingan menulis esei koperasi peringkat kebangsaan 1999
  1. Ahmad Fauzi Bin Mohd Noor- Olahragawan SMKTAT
  1. Nor Shakina Binti Basri – Olahragawati SMKTAT


ANUGERAH PELAJAR MITHALI 1999

(Muhammad Abdul Razak Bin Ismail)